Çanakkale Turu

0

Belediyemizden Çanakkale Gezisi

Çorum Belediyesinin katkılarıyla kültür gezileri kapsamında Uğurludağ Belediyesi tarafından Çanakkale’ye gezi programı düzenlendi.

Düzenlenen gezi programına ilçede büyük katılım sağlanırken Uğurludağ Belediye Başkanı Sn.Remzi TORUN da eşi ile birlikte katıldı.

Rehber eşliğinde yapılan gezide katılımcılar, Çanakkale’nin tarihi yerleri ile Kilitbahir, Namazgah Tabyası, Şahindere Hastane Şehitliği, Zığındere Sargıyeri, Kaymakam Hasanbey Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Arı Burnu Yarları ve Conk Bayırı’nı gezdi.

Geziye katılanlar Çanakkale Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederken Türk milletinin manevi inanç içerisinde ve inanmışlığın verdiği güçle düşmana karşı verilen kutlu mücadelenin ruhunu ve heyecanını hissettiler ve duygulu anlar yaşadılar.

3 Otobüsle 120 kişiyi kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye götürdüklerini ifade eden Uğurludağ Belediye Başkanı Sn.Remzi TORUN, ”Sevdalısını geride bırakıp, anasının nasırlı ellerini öpüp, yıllar önce bizler için kavgaya tutuşanları, istikbalimiz için istiklal mücadelesi verenleri, savaştan barış çıkaranları, Cumhuriyetimize önsöz yazanları anmaya gittik” dedi.

Kültür gezisine verdiği destekten dolayı Çorum Belediye Başkanı Sn.Muzaffer KÜLCÜ’ ye teşekkür eden Sn.TORUN, “Bize gezi fırsatını sunan ve her daim Uğurludağ Belediyesi olarak desteğini hissettiğimiz değerli büyüğüm ve başkanım Sn.Muzaffer KÜLCÜ ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Paylaş