Haber

İLK ŞEHİDİMİZİN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Belediye Meclisimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtı’ nda; Devletimizin ve Kahraman Ordumuzun yanında olduğunu göstermek için bugün Belediye Başkanı Sn.Remzi TORUN’ un başkanlığında olağanüstü toplandı.

Devletin ve Kahraman Mehmetçiğin her zaman yanında olduklarını belirten Sn.TORUN; “İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrıcalıklarını bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme günüdür. Çünkü söz konusu olan ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyoruz. Fedakar Türk askerlerimize başarılar diliyoruz. Allah yollarını açık eylesin. Rabbim askerimizi tüm kaza ve belalardan korusun” dedi.

Uğurludağ esnafına ve halkına bayrak dağıttıklarını belirten Sn.TORUN; “Tüm Uğurludağ halkımız ve esnaflarımız ilçemizi bayraklarla donatarak ordumuza ve kahraman Mehmetçiklerimize manevi desteklerini sergilemişlerdir.” diye konuştu.

Meclis gündeminde İlçede hizmete alınan TOKİ bloklarında bulunan caddeye harekatta ilk şehidimiz olan hemşehrimiz Ahmet TOPÇU’nun ismi verilerek ölümsüzleştirildi.