Su Sorununa Sondajlı Çözüm

0

Belediyemiz, ülke genelinde etkili olan kuraklık nedeniyle baş gösteren su sorunu üzerine ilçedeki su kaynaklarına ilavelerde bulunmak için sondaj çalışması başlattı.

Belediye Başkanımız Sn.Remzi TORUN, ilçede yaşanan su sorunu çözüme kavuşturmak için çalışma başlattıklarını söyledi. İlçe merkezinde iki ayrı sondaj vurulduğunu ve su çıkarıldığını kaydeden Sn.TORUN, “Çıkan suları şebekeye vererek vatandaşlarımızın ihtiyacını gidereceğiz. Yaşanan sıkıntı sadece Uğurludağ’ da değil, ülke genelinde olan bir durumdur” dedi. Şebekede yeteri miktarda su olmadığını dile getiren Sn.TORUN, ayrıca kaçak kayıp ve bilinçsiz su kullanımının da bu sorunu tetiklediğini belirterek, çıkarılan yeni suların ihtiyacı karşılayacak düzeyde olacağını dile getirdi.

Sondajla elde edilen suların tahlillerinin yapılmasının ardından şebekeye dahil edileceğini vurgulayan Belediye Başkanımız Sn.Remzi TORUN, “Jeoloji uzmanları ileriye yönelik de ihtiyacı karşılaması açısından yeraltı sularında 100 metrenin altında derinliğe inilmesini önerdi, ekipler bu doğrultuda çalışmalar yaptılar. Sondaj alanlarımızda suyu bulduk ve şebekeye ekliyoruz” diye konuştu.

Invalid Displayed Gallery

Paylaş