Üç Yıllık Faaliyet Bülteni

0

Değerli Hemşehrilerim,

Önce Cenabı Allah’a sonra sizlere güvenerek ‘’Yiğit meydanda belli olur’’ düsturu ile çıktığımız bu kutlu yolda hizmet ve yatırım dolu üç yılı geride bırakmanın kıvancını yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz 30 Mart 2014’ te yükümüz ağır, imkânlarımız bir o kadar kısıtlıydı. Şükürler olsun ki inancımız tamdı. ‘’Dikensiz gül olmaz’’ dedik önümüze baktık.

Sevgili Kardeşlerim,

Sizlere daha göreve başlamadan ‘’Borç üreten değil, hizmet üreten bir belediye’’ sözü verdik. Söz verdiğimiz gibi onlarca hizmet ve yatırımlarda ince eleyip sık dokuyarak belediyemizin maliyet yükünü en aza indirdik. Har vurup, harman savurmadan birçok yatırıma imza attık. Çalışmalarımıza öncelikli olarak gördüğümüz içme ve sulama suyu ile başladık. Bu bağlamda Şendere İçme suyundan ilçemizin ihtiyacını karşılamak üzere 500 Tonluk depo inşa ettik. Aynı anda sulama sorununu çözmek için farklı mevkilerde sondaj çalışmalarımızı ve sulama hatlarımızın yenilenmesini hızla tamamladık. İlçemizin çehresini değiştirecek, vatandaşlarımıza konforlu bir yaşam sunacak toplu konut (TOKİ) projemizi uzun uğraşlar sonunda ilçemize kazandırdık. İlçe Sentetik Futbol Sahası ve Gençlik Spor Kompleksini geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin, hizmetlerine sunduk.

Üç yıl içinde belediye araç filomuza son model araçlar da olmak üzere 14 tane farklı özellik ve boyutlarda aracı kattık.

Belediye binamızın iç, dış ve çevre düzenlemesinden, belediye akaryakıt istasyonumuzun modern hale getirilmesi, ana caddelerimizdeki elektrik hatlarının yer altına alınarak görüntü kirliliğine son verilmesi, Mert Tepe Sosyal Tesisimiz, ilçemize kazandırdığımız parklar, altyapı, üst yapı, kaldırım, yol, Beyoğlu Şenlik Alanı çevre düzenlemesi, Tutpınar, Merkez ve Yeni Camii çevre düzenlemeleri, yaptığımız çeşmeler, yeni sanayinin bütün eksiklerinin tamamlanarak hizmete girmesi, hazır beton tesisimizin faaliyete başlaması ve inanın daha sayamadığımız birçok yatırımı bu kısa dönemde ilçemize kazandırdık.

Kıymetli Uğurludağlılar,

Aydınlık yarınlar için ilçemizi soysa-kültürel açıdan tutunda ekonomik yönden atılım yaptıracak belediyecilik faaliyetlerimiz devam ediyor. Yaz aylarında ilçemizdeki 15000 hektar araziyi sulu tarımla buluşturacağımız Gölcük Gölet’i yatırım programına girmiştir. Yaklaşık yatırım değeri 5.000.000,00 TL olan, ayda 1 mgw enerji elde edilecek Güneş Enerjisi Santralleri ödeneği İller Bankası tarafından onaylanmıştır. Mimari açıdan estetik bir görünüm verecek şekilde hazırladığımız İlçe Emniyet Amirliği yatırım programına girmiştir. İlçemizin ihtiyacını karşılayamaz olan mezarlık alanı 7000 m2 kamulaştırma yapılarak genişletilmiş, çevre düzenlemesi çalışmalarına çok yakında başlanacaktır. Kızıldere ve çevresine yapacağımız Vadi Park projemizi 2017 yılında bitirmeyi planlıyoruz.

Tamamladığımız ve devam eden büyük maliyetli projelerimizin yanında büyüklerimizi ihmal etmedik, kadınlarımızı ve gençlerimizi görmezden gelmedik. Her fırsatta hasta ziyaretleri, hane ziyaretleri ve altı ayda bir sürekli halk buluşması şeklinde toplantılarla vatandaşlarımızla bir araya gelip dertlerini dinleyip, onları bilgilendirdik.

Dar gelirli vatandaşlarımızı, gençlerimizi gerek belediyemiz imkânları dâhilinde gerekse İŞKUR ile yaptığımız girişimler sayesinde sürekli veya dönemsel olarak aş ve iş sahibi yaptık.

Muhterem Vatandaşlarım,

Görev yaptığımız üç yıllık süreçte Ülkemiz, Milletimiz ve ilçe halkımızı derinden sarsan, hüzne boğan olaylarla karşı karşıya kaldık. İlk olarak 2 Nisan 2016 tarihinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Şırnak’ta yürütülen operasyonda şehit olan İlçemizin Kahraman Evladı Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı bizlerin ve vatandaşlarımızın yüreğine kor olup düştü. Devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek Şehidimizi son yolculuğuna uğurladık. Daha sonra bu acı olaylardan şüphesiz en önemlisi Aziz Milletimizin canları pahasına karşı koyduğu ‘’15 Temmuz Darbe Girişimidir.’’ İki yüz kırk Şehit verdiğimiz hain FETÖ/PDY kalkışmasında dik durarak vatandaşlara güç ve güven veren Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip ERDOĞAN’ a ve Ülkemizi hain emellere teslim etmeyen Necip Türk Milleti’ne, yine ölürüz de FETÖ/PDY’ye boyun eğmeyiz diyerek bizleri sabahlara kadar yalnız bırakmayan Kahraman Uğurludağlılara teşekkürü borç bilirim. Millet ve milli iradeye karşı yapılan bu alçak saldırıyı kınıyorum.

Değerli Kardeşlerim,

Hizmet aşkıyla yanan bizlere bu görevi layık gördünüz, sizden Allah razı olsun. Üç yıl önce nasıl başkanlığa başladıysak şimdi de aynı şekilde hiç kimseye siyasi bir muamele yapmadan, belediyenin bir lirasını heba etmeden, bir kuruşunu hiç kimseye peşkeş çekmeden görevimizi yapacağız. Bize gönül veren tüm kardeşlerim bundan emin olsun. Bizler bu makamın emanetçisiyiz. Geride bıraktığımız gibi kalan süremizde de bunun bilincinde olarak, ilk günkü heyecan ve kararlılıkla çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri olduğu gibi hiçbir ayrım yapmadan, toplumu bölmeden, hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmeye devam edeceğiz.

Görev yaptığımız ve yapacağımız süreçte yanımızda olan, destekleyen, bizlere dualarıyla manevi güç veren bütün Uğurludağlı Hemşehrilerime bir kez daha teşekkür eder, nice yeni hizmet ve güzel haberlerle sizlerle buluşmayı diliyorum.

Saygılarımla Allah’a emanet olun.

 

Paylaş