Haber

Uğurludağlılar Çanakkale’yi Gezdi

Uğurludağ Belediyesi tarafından Çorum Belediyesinin katkılarıyla kültür gezileri kapsamında Bursa ve Çanakkale’ye gezi düzenlendi.

İki gün süren geziye ilçede büyük katılım sağlanırken Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun da hemşehrilerine eşlik etti.

Rehber eşliğinde yapılan gezide katılımcılar, Bursa Ulu Cami ve tarihi yerleri ile Çanakkale Kilitbahir, Namazgah Tabyası, Şahindere Hastane Şehitliği, Zığındere, Sargıyeri, Kaymakam Hasanbey Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Arı Burnu Yarları ve Conk Bayırı’nı gezip görme fırsatı buldular.

Çanakkale Şehitler Anıtı’nı ziyaret eden Uğurludağlılar, Türk milletinin manevi inanç içerisinde ve inanmışlığın verdiği güçle düşmana karşı verilen kutlu mücadelenin ruhunu ve heyecanını hissettiler ve duygulu anlar yaşadılar.

Gezi ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Remzi Torun, 2 otobüsle 100 kişiyi kültür gezileri kapsamında Bursa ve Çanakkale’ye götürdüklerini hatırlattı.

Torun, “Sevdalısını geride bırakıp, anasının nasırlı ellerini öpüp, yıllar önce bizler için kavgaya tutuşanları, istikbalimiz için istiklal mücadelesi verenleri, savaştan barış çıkaranları, Cumhuriyetimize önsöz yazanları anmaya gittik” dedi.

Kültür gezisine verdiği destekten dolayı Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür eden Başkan Torun, kendilerini her fırsatı sunan Çorum Belediyesi Başkanı Zeki Gül ve ekibine geziye katılan Uğurludağlılar adına şükranlarını sunduğunu da sözlerine ekledi.

Heri Haber