Vali KARA’ dan İlçemize Ziyaret

0

Valimiz Sn.Ahmet KARA, İlçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu…

İlçe ziyaretleri kapsamında Uğurludağ’a gelen Vali Sn.Ahmet KARA, çeşitli incelemelerde bulundu. Ziyarete Vali Ahmet Kara’nın yanı sıra Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer
Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer, Valilik Basın Birimi Müdürü Mehmet Çelik de eşlik etti.

İlçemizde bir takim ziyaretlerde bulunan Vali Kara, sırayla Uğurludağ Kaymakamlığı görevine yeni atanan Eyüp Kaykaç’ı, Belediye Başkanı Remzi Torun’u ve İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Mehmet İldeniz’i ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Vali Kara, esnafı da ziyaret ederek vatandaşlardan bilgiler aldı. Kara’nın Uğurludağ programı Mert Tepesi’nde yemek ikramının ardından sona erdi. Öte yandan Kara, Uğurludağ Çorum yolunda gerçekleşen heyelan sonucu göçen yolu da inceleme fırsatı buldu.

Vali Kara, gerekli imkanlar ölçüsünde ilçeye gerekli yardımların yapılacağını, Çorum- Uğurludağ arasındaki Karayolları ağında bulunan yoldaki çökme ve kaymaların derhal düzeltilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağının ifade etti.

Terör olaylarına da değinen Vali Kara,ülkede yaşanan terör olaylarından ötürü milletçe zor zamanlardan geçtiğimizi haklı olarak bir tepkinin konulduğunu fakat gösterilen bu tepkinin demokratik ve hukuk sınırları içerisinde olması gerektiğini, eylemler sırasında bazı provakatif saldırıların yapıldığını ve bu saldırıların teröre gösterilen tepkinin amacına hizmet etmediğini, aksi fiillerin terörün ekmeğine yağ süreceğini teröre tepki koyalım derken terörün reklamının yapılmasına neden olacağını, gösterilen tepkinin milli birlik ve beraberlik içinde milli olarak ortaya konulması gerektiğini vurguladı.

Paylaş