Belediye Başkanımız

REMZİ TORUN

ÖZGEÇMİŞ

15.06.1975 Tarihinde, Uğurludağ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Uğurludağ İlköğretim Okulu’ nda, Liseyi ise Uğurludağ Fatih Lisesi’ nde tamamladı. Aynı zamanda Uğurludağ Ülkü Ocakları Başkanlığına getirilen Sn.TORUN; Ülkemizin en genç Ülkü Ocakları Başkanı olmasıyla biliniyor. 1997 – 1998 yılları arasında Tunceli / Hozat’ da vatani görevini tamamladı.

2000 Yılında evlendi ve Almanya’ ya çalışmak için gitti.  2001 – 2008 yılları arası Almanya Türk Federasyonu’na bağlı Bremen Türk Aileler Birliği’ nde Gençlik Kolları Başkanlığı ve çeşitli görevler yaptı.

2009 yılında tekrar memleketine dönerek, Uğurludağ Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisi’ nden aday olarak seçime girdi. Seçimi kaybetmesi neticesinde tekrar Almanya’ ya döndü. Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu’ na bağlı Kuzey Almanya Bölge Sekreterliği görevine getirildi. Aynı zamanda Almanya Türk Federasyonu 27. Dönem Genel İdare Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Sn.Remzi TORUN; 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’ nde Milliyetçi Hareket Partisi’ nden tekrar aday oldu ve Uğurludağ Halkının destekleri ile Uğurludağ Belediye Başkanlığına seçildi. 04.08.2014 tarihinde partisinden istifa etti ve 08.08.2014 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Ankara Mitingi’ nde, bizzat kendisi tarafından takılan rozet ile Adalet ve Kalkınma Partisi’ ne geçmiştir. 4,5 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi ile Belediye Başkanlığı yapmakta olup; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’ nde Adalet ve Kalkınma Partisi’ nden aday olarak seçime girdi ve Uğurludağ Halkının büyük desteği ile Uğurludağ Belediye Başkanlığına yeniden seçildi. İlçemiz tarihinin en genç Belediye Başkanıdır.